این روزها یکی از مستلزمات دکوراسیون آشپزخانه صندلی اپن(صندلی بلند) میباشد و اینگونه به نظر میرسد که جز جدایی ناپذیری از اشپزخانه های کوچک و بزرگ میباشد و گفتنی است که جلوه خاصی به دکوراسیون منزل میدهد.

،  صندلی اپن که به صندلی بار نیز مشهور است به اعضای خانواده، دوستان و مهمانان فرصت می دهند که در آشپزخانه جایی داشته باشند. گاها پیش ما آید که کودکان تکالیف خود را روی کانتر نزدیک به مادر شان انجام می دهند تا مادر در عین حال توان رسیدگی به تکالیف فرزندش و مدیریت آشپزخانه را داشته باشد البته گفتنی است که این صندلی تنها مختص به محیط خانه نیست و از آن به عنوان صندلی پیشخوان مغازه هم استفاده میشود. 
امروز می خواهیم به برسی صندلی اپن بپردازیم و با ویژگی های آن ها بیشتر آشنا شویم.

چه ارتفاعی برای صندلی اپن مناسب تر است

اولین ویژگی که در صندلی اُپن در طراحی دکوراسیون آشپزخانه باید به آن بپردازیم، ارتفاع صندلی اپن است. "صندلی بار" (Bar stool) یک اصطلاح جامع است که اشاره به صندلی های اپن در سه ارتفاع متفاوت دارد: کانتر، بار و تماشاگر (که گاهی به آن استادیومی هم گفته می شود). صندلی های کانتر برای کانترهایی با ارتفاع استاندارد ۹۰ سانتی متر طراحی شده اند. بنابراین ارتفاع صندلی کانتر در بازه ای بین ۶۰ تا ۶۵ سانتی متر قرار می گیرد.

صندلی بار(صندلی بلند)

صندلی بار بخشی از کانتر آشپزخانه قرار می گیرند که معمولا ۱۵ سانتی متر بالاتر از بقیه ی سطح کانتر است، این بخش از کانتر معمولا به جای ۹۰ سانتی متر، ۱۰۵ سانتی متر ارتفاع دارد. ارتفاع صندلی آن ها به صورت نرمال ۷۵ سانتی متر است.
به یاد داشته باشید صندلی اپن زیبای آشپزخانه کامل کننده دکوراسیون منزل شما است. پس در انتخاب آن دقت کنید.

صندلی اپن چرخان

صندلی چرخان جز صندلی های پر طرفدار اند. صندلی بلند مرغوب ممکن است سنگین باشند، بنابراین با انتخاب نمونه های چرخان، شما دیگر مجبور نیستید آن ها را از زیر کانتر بیرون بکشید و بعد به داخل هل دهید، فرآیندی که هم به کمر شما و هم کفپوش منزل تان آسیب می رساند.

صندلی اپن
صندلی پیشخوان مغازه

 راحت و مناسب بودن صندلی اپن

در مورد راحتی صندلی های اپن چه فکری کرده اید؟ راحتی به ذائقه ی شخصی شما بستگی دارد، اما در صورتی که کاربران صندلی ها، سالمندان یا کودکان هستند، باید حتما مقوله ی راحتی را در نظر بگیرید. صندلی های بدون پشتی در فضاهای کوچک یا فضاهای مینیمال بسیار عالی به نظر می رسند اما این را در نظر داشته باشد بسیاری از افراد نمی توانند مدت طولانی روی این صندلی ها بنشینند.

 

بالشتک های نرم، سطح سخت چوبی یا فلزی صندلی را می پوشانند و به خصوص برای کودکان آسایش و راحتی بیشتری فراهم می آورند. صندلی های اپن تشک دار از جمله صندلی های شیک و زیبا برای دکوراسیون منزل هستند.
مورد دیگری که برای راحتی باید در نظر داشت دسته ها هستند. صندلی های دسته دار مسلما از راحتی بیشتری برخوردار اند.